تفاوت فرش و گلیم فرش چیست ؟

به هر نوع گستردگی بافتنی فرش می گویند که  انواع مختلفی دارد .وبه عبارتی می توان گفت , «قالی»، «گلیم»، «جاجیم»، «زیلو»، «پلاس» همگی نوعی فرش به حساب می آیند.

گِلیم یا پَلاس یکی از انواعصنایع دستی زیراندازی و پوششی است که ازابریشم، موی بز،پشم گوسفند و یا دیگر چهارپایان اهلی بافته می‌شود. گلیم به شکل سنتی‌اش، معمولاً برای پوشاندن زمین، دیوار و یا رواندازی برای حیوانات باربر استفاده می‌شود ولی امروزه به عنوان یک پوشش مدرن برای خانه‌های شهری نیز خریداری می‌شود.رنگ های استفاده شده در گلیم سنتیگیاهی هستند. گاهی گلیم‌ها را برای جلوه بیشتر و کهنه شدن رنگ، باچای  و پوستگردوشستشو می‌دهند.

فرش شنل چه ویژگی هایی دارد ؟

فرش شنل یک طرح از مجموعه فرش های فانتزی می باشد که طرح و نقش های متفاوتی دارد .

فرش شگی چه ویژگی هایی دارد؟

فرش شگی یا همان پرز بلند یکی از انواع فرش میباشد.در این فرش ها از نخ های قطعه قطعه شده (که به آنها اصطلاحا پایل گفته می شود) استفاده می شود که هم باعث زیبایی فرش می شود و هم یک حالت راحت برای راه رفتن ایجاد می کند.تنوع رنگ این نوع فرش باعث شده تا در همه ی محیط های خانگی و اداری و مدرن و سنتی استفاده شود.نمونه فرش شگی که از مواد پلی استر ساخته می شود بیشتر در محیط های خانگی و اداری استفاده می شود.
فرش های شگی در انواع سایز و طرح ساخته می شود و از مزایای آن می توان به سبک بودن وجذب گردوغبار محیط به خاطر داشتن پرزهای بلند اشاره کرد.

پشتیبانی مشتریان

021-88431694